Piłka – niedoceniany przyrząd w treningu

Dla osób związanych ze sportem wiadomo, że ten genialny w swej prostocie przyrząd musi pozostać w czołówce akcesoriów fitness. Im szybciej wprowadzisz go do swoich sesji treningowych, tym lepiej.

Piłki wykorzystywane podczas treningu to proste i wielofunkcyjne akcesoria, które pomagają wzmocnić ciało i urozmaicić ćwiczenia. Trening to nie tylko ciężki sprzęt do ćwiczeń izolowanych, ławki i sztangi. Piłka może zdziałać cuda, jeśli będziemy używać ją regularnie.

Świetnie nadają się do poprawy pracy mięśni głębokich. Nie jest łatwo przez jej rozmiar utrzymać ją w rękach np. podczas ćwiczeń w pozycji podporu. Żeby zachować równowagę trzeba zmusić do działania mięśnie stabilizujące ciało, które bywają zaniedbywane nawet przez osoby ćwiczące systematycznie i bardzo ciężko.

Dzisiejsza nauka potwierdza doświadczenie w rehabilitacji: piłki lekarskie znakomicie wzmacniają siłę mięśni środka, koordynację, elastyczność i ogólną wytrzymałość.

Dzięki swojej różnorodności i ulepszonej konstrukcji, piłki wnoszą jeszcze więcej możliwości do programów treningowych, pomagając stopniowo budować siłę i koncentrować się na słabych ogniwach.