Mądry wybór trenera personalnego

W dzisiejszych czasach wybór trenera personalnego to nie lada wyczyn. Niestety, bardzo często nieświadomie wpadamy w pułapkę i podejmuje się współpracy z kimś, kto nie ma absolutnie żadnych kompetencji, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy może się mianować trenerem robiąc jednodniowy kurs on – line.

Przede wszystkim wybierzmy trenera, który imponuje nam swoim intelektem i doświadczeniem w pracy z podopiecznymi a następnie sprawdźmy:

  • KWALIFIKACJE – Szukajmy trenera z dyplomem ukończenia szkolenia w renomowanych placówkach szkoleniowych. Obowiązkowo należy sprawdzić czy dba o rozwój osobisty oraz jakie szkolenia, kursy czy warsztaty ukończył. Dobry trener zauważy już w czasie pierwszego spotkania z jakimi dolegliwościami się zmagamy i jak będzie wyglądała wspólna praca. Powiąże nasz styl życia i pracy z wymaganiami względem treningów.
  • POLECENIE OD PODOPIECZNYCH – Najlepszą wizytówką trenera są jego podopieczni i ich osiągnięcia. Kontakt z nimi będzie najbardziej miarodajnym obrazem i informacją o trenerze oraz jego kompetencjach. Dowiesz się czy dba o cele, morale i potrzeby swoich podpiecznych. Czy personalizuje oraz modyfikuje swoje działania w zależności od sytuacji w której się znajdzie czy może jednak dopasowuje swoich klientów do kilku znanych mu ćwiczeń.
  • WARSZTAT PRACY – Trening typu plecy z bicepsem to stereotypowe podejście do treningu. Jeżeli trener na samym wstępie programowania treningu działa w ten sposób, to wiadomo że wybór nie jest odpowiedni.
  • MEDIA – Nie powinniśmy sugerować się wielotysięczną liczbą polubień na profilu. Większość dobrych trenerów, która ma potężny zasób wiedzy nie zbiera tysięcy lajków.
  • CENA – Nie zawsze wyższa cena oznacza wyższą jakość, niemniej jednak, podnoszenie swoich kwalifikacji kosztuje bardzo dużo, dlatego ceny bywają różne.

Wybierz trenera, który w 100% służy podopiecznemu, dbając przede wszytskim o Twoje zdrowie i sprawność fizyczną.