Trening w oparciu o wzorce ruchowe

Większość z nas słyszała o wzorcach ruchu ale nie do końca rozumie i potrafi poprawnie wykorzystywać je w swoich programach treningowych. Możemy określić je jako następujące po sobie sekwencje ruchowe, które należy klasyfikować w oparciu o biomechanikę ruchu.

Wraz z upływem lat, zwiększa się u człowieka tendencja do nieprawidłowej postawy oraz nierównomiernie ukształtowanej muskulatury. W wyniku tych zmian pogarsza się możliwość optymalnego funkcjonowania. Dzieje się tak ze względu na wielokrotnie niepoprawnie wykonywany ruch, prowadzący do obniżenia naszego potencjału oraz zwiększający ryzyko urazów.

Moją filozofię treningową w pracy z Klientami opieram na wzorcach, które wykorzystuję w momencie manifestacji mobilności i stabilności przez ciało.

Łączenie i wybór najważniejszych wzorców w jednostkach treningowych dostosowuje do celów i potrzeb mojego Klienta.

System opiera się o grupy ćwiczeń dopasowane do poszczególnych ruchów. Głównym moim celem w początkowej fazie procesu treningowego jest nauka poprawnej techniki. W momencie opanowaniu poprawnego ruchu, przechodzę do pracy z obciążeniem i skupiam się na konkretnych grupach ćwiczeń.

Doskonalenie wszystkich wzorców, pozwala zachować równowagę by móc w pełni korzystać z potencjału ruchowego naszego ciała.

Trenuj mądrze!